theo2905 - ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ COMEBACK!

Αγαπητοί μου φίλοι γειά και χαρά...

Μετά από μακρόχρονη απουσία επιστρέφω λοιπόν και πάλι δυναμικά στο Satportal.
Δεν θέλω να μακρυγορήσω, αλλά θα προσπαθήσω μέσα από μία σύντομη καταγραφή να σας
εξηγήσω το τί ακριβώς μου συνέβει κι έλειψα σχεδόν 8 μήνες από δω μέσα.

Κατ'ρχήν θέλω να ζητήσω μια εκ βαθέων συγγνόμη από όλους σας για το γεγονός του οτι για όλο αυτό το διάστειμα δεν είχα δόσει σημεία ζωής.
Θέλω όμως να ξεκαθαρίσω πως η απουσία μου δεν σχετίζετε σε τίποτε που να αφορά την ενασχόλησή μου με το χόμπι των δορυφορικών...
Πιστέψτε με, μακάρι να ταν έτσι...

Η απουσία όμως οφείλετε καθαρά για λόγους υγείας.
Πριν από περίπου 8 μήνες λοιπόν, είχα ένα σοβαρό ατύχημα με το αυτκίνητό μου.
Σταματώντας μπρωστά σε ουρά μποτιλιαρίμσατος (Stau όπως θα το ξέρουν καλήτερα οι φίλοι από Γερμανία), καρφώθηκε κάποιος από πίσω μου με μία Μερσεντές κι έγινα στην κυριολεξία σάντουτις ανάμεσα σε αυτόν και ένα φορτηγό που βρησκότανε μπρωστά μου.
Το τί συνέβει από κει κι έπειτα όμως δεν το θυμάμαι...
Το μόνο που θυμάμαι είναι πως ξύπνησα με φρικτους πόνους στην ομοπλάτη κι μουδιασμένα τα δυο μου πόδια ώρες αργότερα στο νοσοκομείο της περιοχής που μένω.
Ως εκ θαύματως δεν έσπασα τίποτα.
Απλά σακάτεψα τόσο άσχημα την ομοπλάτη μου και το χτύπημα στον αυχένα ήτανε τόσο δυνατό που δεν μπορούσα να κουνηθώ επί μήνηες ολόκληρους χωρίς την βοήθεια άλλων ανθρώπων.
Αναγκάστηκα λοιπόν να κάνω ορθοπεδική θεραπεία έτσι ώστε να μπορώ να περπατήσω πλεον μόνος μου χωρίς να χρειάζομαι την βοήθεια άλλων ανθρώπων. Η αλήθεια είναι οτι λίγο κόντεψα να βρεθώ σε αναπηρικό καροτσακι αλλά το πείσμα μου με έκανε να αντιδράσω πάρα πολύ σε όλο αυτό το σκηνικό.
Με γαϊδουρινή υπομονή όμως τα κατάφερα.
Χαίρω πλέον άκρας υγείας και πλέον μπορώ να κάνω τα πάντα όπως πριν. Που κι που βέβαια έχω τα πονάκια μου στον αυχένα αλλά ώς εδώ όλα καλά να λέμε. Σε ότι αφορά τον από πίσω οδηγό, ευτυχώς δεν είχαμε άλλα παρατράγουδα καθώς ο ίδιος του πέραν από το σπάσιμο του χεριού του και μιας ελαφράς διάσεισης δεν έπαθε το παραμικρί. Επιπλέον παραδέχτηκε στους αστυνομικούς από την πρώτη στιγμή πως ήτανε αλλού με το μυαλό του την στιγμή της πρόσκρουσης και η ασφάλειά του ανέλαβε τα πάντα που αφορούσαν την ανάρρωσή μου.

Όπως καταλαβαίνετε παιδιά όλο αυτό το χρονικό διάστειμα το ίντερνετ δεν ήτανε δα και προταρχικός μου σκοπός. Πριν από περίπου 3 μήνες για πρώτη φορά είχα μιλήσει στο Chat-Box του Satportal και τους είχα ενημερώσει για το όλο πρόβλημα που αντιμετώπιζα. Τα παιδιά ευτυχώς έδειξαν κατανόηση και κρατήσανε το λόγο τους δείχνοντας μία στάση εχεμύθειας απέναντι στο πρόβλημα που αντιμετώπιζα αλλά και προς όλα τα παιδιά εδώ μέσα.

Θέλω λοιπόν να ανακοινώσω σε όους σας οτι πλέον είμαι και πάλι εδώ κι ότι σιγά σιγά θα προσπαθήσα να κάνω ένα μκρό ηλεκτροσόκ σε αυτό το Φοόρουμ που από τότε που ψώφισε η πνσίγνωστη μας γάτα κόντεςψε να ψωφίσει κι αυτό.

Καλή επανεκκίνηση λοιπόν, κι έστω και κατόπιν εορτής ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!

Φιλικά,
Θοδωρής

geia soy thodorh kai ti na pw twra!
sokarisstika me ayta poy grafeis parapanw!
soy eyxomai apo dw kai pera na epoylwthoyn oles oi"plhges"kai na einai grhgora perastika!
siderenios file moy kai panta ygeia na xeis!
emeis edw oso mporoyme kratame tis 'thermopyles"

perastika sou filos.....
pano apo ola h ygeia...
exo sokaristei me ton tropo pou ta grafeis....
na sai panta kala kai siderenios......

ps...mporei na min me ksereis alla ego exo ma8ei polla apo esena....

Κατ'αρχήν θέλω να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ προς όλους τους φίλους που μου ευχηθήκατε τα καλύτερα.
Να σται καλά βρε παιδιά.

Εντάξη τα χειρότερα περάσανε.

Τώρα απλά προσπαθώ να ξαναρχίσω να κάνω πράγματα που έκανα παλιότερα.

πχ Να δουλέυω!
Δεν μπορείτε να φανταστείτε πόσο μεγάλη χαρά μου προκάλεσε το γεγονός οτι πριν από λίγο καιρό κατάφερα πάλι να επιστρέψω στη δουλιά μου.
Πιστέψτε με... Είναι κάτι το φανταστικό.

Ειλικρινά δεν ήθελα ούτε να τρομάξω κανέναν από εσάς ούτε ήθελα να με λυπάστε κι όλας.
Όλα αυτά είναι στη ζωή μας.
Είχα Άγιο που λέμε κι έτσι γλίτωσα πραγματικά τα χειρότερα.

Τώρα πλέον προσπαθώ σιγά-σιγά να εοανέλθω σε όλα αυτά που έκανα πριν.
Απλά, μην περιμένετε από μενα αυτήν την στιγμή τρομερά πράγματα από θέματα δορυφορικών.
Περισσότερο ενδιαφέρομαι να αρχίσω δειλά-δειλά να κάνω το ένα ή το άλλο εδώ μέσα, αλλά με τον καιρό όλα θα γίνουν.

Προς τα παρόν να μαστε όλοι καλά κι όλα τα άλλα είναι λεπτομέρειες...

Φιλικά,
Θοδωρής

ΥΓ: Καιρός τώρα να μου εξηγήσετε κι εμένα τι σόι πράγμα είναι αυτή η κάρτα δράκος χρώματος γαλάζιου... (Μου ακούγετε πολύ νεδιαφέρον χαχαχα) Σειρά σας τώρα να με ενημερώσετε. Εγώ είμαι απλά ένα τούβλο αυτήν την στιγμή.
Πιο πολύ ασχολούμε με τα... Video-Games στο PC (Prince of Persia και τα μυαλά στα κάγκελα χεχε) παρά με τα της δορυφορικής...
Ποιος το περίμενε οτι θα καταλήξω μια μέρα έτσι :)

ΥΓ: Καιρός τώρα να μου εξηγήσετε κι εμένα τι σόι πράγμα είναι αυτή η κάρτα δράκος χρώματος γαλάζιου... (Μου ακούγετε πολύ νεδιαφέρον χαχαχα) Σειρά σας τώρα να με ενημερώσετε. Εγώ είμαι απλά ένα τούβλο αυτήν την στιγμή.
Πιο πολύ ασχολούμε με τα... Video-Games στο PC (Prince of Persia και τα μυαλά στα κάγκελα χεχε) παρά με τα της δορυφορικής...
Ποιος το περίμενε οτι θα καταλήξω μια μέρα έτσι :)

xaxaxaxaxa afto marese file theo......san mas les((((( ela mpampa na sou dikso pou toxei h mamma))))xaxaxaxax

((((na kanoume kai ligo kalampouri etsi))))

Φιλε Θοδωρη σου ευχομαι και εγω περαστικα και χαιρομαι παρα πολυ που στο τελος
πηγαν ολα καλα και ξεπερασες τις συνεπειες του ατυχηματος.
Σε αυτο ειμαι σιγουρος οτι, περα απο το προσωπικο σου πεισμα, βοηθησε και το γεγονος
οτι ζεις (ζουμε) σε μια χωρα η οποια ΕΧΕΙ ΣΥΣΤΗΜΑ ΥΓΕΙΑΣ και ΑΣΦΑΛΙΣΗΣ.
Σου ευχομαι ολοψυχα να εισαι παντα γερος και δυνατος και να βρισκομαστε πιο συχνα
να τα λεμε... Οποτε θελεις περνα για εναν καφε απο διπλα!!

Ευχομαι σε εσενα και την οικογενεια σου ενα ευτυχισμενο 2011 με υγεια και ευτυχια!!

theo μετα απο πολυ καιρο προσεξα το ποστ σου , και στεναχωρηθηκα παρα πολυ με την ταλαιπωρια που περασες .
ευτηχως οπως λες εισαι πεισματαρης και ξεροκεφαλος , μονο αυτο σε σωζει σε τετοιες δυσκολες καταστασεις , οπως και η συμπαρασταση απο τους δικους σου ανθρωπους .
καλως ορισες πισω λοιπον, καλη χρονια εχεις και να εισαι γερος και δυνατος
να ξερεις οτι η παρουσια σου ειναι ενας καλος λογος να επισκεπτομαι πιο συχνα το φορουμ ...

Θέλω να ευχαριστήσω όλα τα παιδιά εδώ μέσα για τα καλά σας λόγια.
Εγώ μετά από όλα όσα πέρασα προσπαθώ σιγά-σιγά να επνέλθω σε φυσιολογικούς ρυθμούς.
Βέβαια αυτήν την στιγμή (και χωρίς να θέλω να σας απογοητεύσω) περισσότερο βολτάρω εδώ μέσα παρά γράφω κάτι.
Ουσιαστικά ψάχνω σιγά-σιγά να βρω μια σειρά και αργά η γρήγορα πιστεύω να τα καταφέρω.

Να σται όλοι καλά!

Oben